I ZIMNICA I UŠTEDA: evo kako će srpske domaćice ove jeseni potrošiti manje novca za džem, ajvar, slatko i turšiju

Srpske domaćice savetuju kako da uštedite novac u pripremi zimnice i gde da kupujete, a evo koja zimnica je najisplativija!

I ZIMNICA I UŠTEDA: evo kako će srpske domaćice ove jeseni potrošiti manje novca za džem, ajvar, slatko i turšiju Foto: Shutterstock

Zimnica napravljena kod kuće u jesen 2018. godine biće daleko isplativija i oko 50 odsto jeftinija od one kupljene na pijaci ili u prodavnici, kažu domaćice, ali i pijačni prodavci koji se time bave.

Ipak, u računicu kojom dolaze do cene zimnice koju same prave domaćice ne uračunavaju ono što je mnogima veoma dragoceno i često je i najskuplji sastojak - vreme provedeno u pripremi. Zbog toga ove godine ni zimnica kupljena na pijaci ili u marketima neće biti previše skupa za one koji nemaju dovoljno vremena da je pripremaju.

Cenu i jedne i druge oborilo je to što su voće i povrće dobro rodili i jeftiniji su nego prošle godine, a ni šećer i drugi dodaci nisu previše skupi.

PROČITAJTE JOŠ: SRPSKA DOMAĆICA ODUŠEVILA INTERNET: evo kako da uštedite za porodično letovanje

Prema okvirnoj računici zasnovanoj na savetima domaćica, za četvoročlanu porodicu potrebno je oko 100 do 200 evra ukoliko se zimnica priprema u domaćoj radinosti. Ukoliko je kupujete, cena će biti od 150 do 300 evra. Ta računica, naravno, može da se menja u zavisnosti od toga ko šta i koliko voli da jede. Domaćice, međutim, savetuju da i oni koji nemaju vremena da pripremaju zimnicu sličnu cenu mogu postići ako kupuju u prodavnicama na akcijama.

- Moja računica je da je to sličan ili isti odnos cena, ali da se zimnica koju kupim ne može meriti po ukusu sa onom koju ja napravim. Da biste kuvali paradajz, pravili džemove, slatko, turšiju, treba vam najkvalitetnije voće i povrće koje je skuplje na našim pijacama, tako da mene i jedna i druga zimnica isto košta. Paradajz je od 40 do 90 dinara, ja sam kupila za 60 dinara i od 30 kilograma napravila 20 litara. Trebalo mi je malo celera još i soli, flaše i celofan. Jedna moja flaša je oko 90 dinara, a na pijaci je prodaju od 90 do 120 dinara. Volim da pravim zimnicu, inače bih je kupovala od poznatih prodavaca. Potrošnju struje i trošak na sitnice nikada ne računam - kaže Subotičanka Tatjana Marković. Objašnjava da su sada kornišoni na pijaci 150 dinara i da se od jednog kilograma krastavaca mogu napuniti dve tegle, a za kompletan posao potrebno je i sirće, so, šećer, slačica, biber i mirođija. U prodavnici tegla je od 120 do 200 dinara.

Kliknite OVDE da saznate koja zimnica je najisplativija!




bonus video
ostavite komentar
Inicijalizacija u toku...
instagram
Artikal Instagram za ceo sajt